skip to Main Content
MIKROČIPOVÉ IMPLANTÁTY – EXTRÉMNÍ NEBEZPEČÍ PRO LIDSTVO: PŘEDMLUVA

MIKROČIPOVÉ IMPLANTÁTY – EXTRÉMNÍ NEBEZPEČÍ PRO LIDSTVO: PŘEDMLUVA

Podkožní čip RFID

Předmluva

První verze této studie vyšla v roce 2002. Od té doby trend směřující k odstranění svobod nikdy nezakolísal. Naopak, byl utvrzen a posílen a níže popsané technologie se nadále rozvíjely a šířily. Nyní, o 12 let později, tyto technologie začínají expandovat a používat se ve stále rostoucím počtu zemí.

Nebezpečí těchto implantátů jsou již velmi dobře známá a široce zdokumentovaná.

Následující aktualizace je vážným varováním celému lidstvu ohledně velmi nebezpečných čipových implantátů. Jejím cílem je opět lidi varovat a možná – kdo ví – vyvolat reakci, která zde dlouho zoufale chyběla…

1. Úvod

Elektronické čipy jsou dnes tak běžné, že se nad nimi ani nezamýšlíme. Jsou všude – v našich kalkulačkách, počítačích, domácnostech, domácích spotřebičích atd. Již po několik let jsou i v našich debetních kartách, v kartách sociálního systému, v kreditních kartách, a dokonce v našich občanských průkazech.

Existuje zvláštní druh mikročipu, který se dává na spotřební zboží kvůli „logistice“: RFID čipy. Tagy vybavené největšími RFID čipy (RFID = Radio Frequency Identification Devices = zařízení radiofrekvenční identifikace) jsou vyrobeny ze samolepicího papíru velikého pár čtverečních centimetrů a obsahují anténu stočenou do čtvercového tvaru. Tento systém „RFID tagů“ byl delší dobu používán americkou armádou a armádou všeobecně.

Tradiční RFID

Nejmenší RFID čipy jsou malinké (asi jako zrnka prachu!). Po armádě je začali používat i soukromé společnosti: holící strojky Gillette, oblečení značky Benetton i obchodní domy Carrefour dávají na obaly svého zboží malé čipy, a někdy i do zboží. Tyto čipy mají nahradit čárkové kódy, které nacházíme na všech produktech. Vysílají signály, které mimo jiné umožňují stanovit potřebu „doplnění zásob“ jakmile už jejich zboží není na skladě. Nicméně RFID čipy, které jsou také přezdívané „spychips“, mohou být použiti jako „špióni“, které si pravděpodobně přineseme s sebou domů! Zejména by mohly být použity k otipování zákazníků, poznat jejich zvyky atd. Kdo může zaručit, že nebudou použity, aby nás postupně zbavily soukromí? Je zajímavé, že s RFID čipy se v minulosti začalo pro vojenské účely, pro  špionáž! (trup letadla atd.)

Některé skupiny spotřebitelů, například Americká asociace CASPIAN (viz http://www.nocards.org/), již odsoudily, a dobře udělaly, tuto ostudnost a invazi do našeho soukromí. Kromě toho bylo několik firem, které používají RFID, přistiženo při narušení soukromí nic netušících lidí prostřednictvím těchto čipů!

Hitachi μ-chip (mu-chip), jeden z nejmenších RFID čipů na světě

Na druhou stranu, tyto RFID tagy ohrožují mnoho pracovních míst (zaváděním automatických pokladen), a již vedly ke stávkám ve Francii.

RFID je již nahrazován slovy „VÝPOČETNÍ RFID“ (COMPUTATIONAL RFID) nebo CRFID, kdy jsou RFID tagy proměněny v minipočítače s více možnostmi, jak ničit svobodu (srov. http://www.newscientist.com/article/dn17616-rfid-tags-get-an-intelligence-upgrade.html)!

V dnešní době jsou RFID mikročipy zapouzdřené ve skle, vybavené stočenou anténou a obsahující údaje (jméno, očkování atd..), už implantovány zvířatům a umožňují je identifikovat, lokalizovat, vystopovat je a najít, a to i pomocí družic, pokud se ztratí nebo utečou. Stručně řečeno: co bylo včera sci-fi, se dnes stává realitou.

Ale přemýšlejme: Když se podařilo aplikovat tuto techniku na zvířatech, proč bychom nemohli udělat to samé … s lidskými bytostmi?

Je to technicky a technologicky možné.

Snaha o aplikaci technologie RFID v lidském těle se bohužel začala šířit. Například ve Francii bylo navrženo dávat starým lidem stiženým demencí na oděv čipy, aby bylo možné je sledovat (srov. http://www.directmatin.fr/france/2013-01-31/grand-age-une-puce-pour-retrouver-les-personnes-dependantes-361815). V tomto konkrétním případě jsou již tyto čipy na oblečení, velmi blízko k tělu.

Samozřejmě, máme na svou „ochranu“ právní, morální a etická pravidla a také lidská práva (která jsou každý den porušována). Ale jsou tyto ochranné bariéry skutečně dostatečné a účinné, hlavně pokud ti, kteří mají moc a stanovují zákony, jsou těmi, kteří je porušují?

Mimochodem, na hypotézu o implantování mikročipů do lidí, se ve velkém měřítku dívají jako na čistou paranoiu. Ale poté, co si přečtete tuto studii, možná změníte svůj názor. To, co bylo bez našeho vědomí připravováno, naštěstí vyšlo napovrch, a tomuto děsivému scénáři se možná podaří vyhnout díky nám, díky vám, pokud budete včas reagovat. Proto POVSTAŇTE, dnes přišel čas, abychom začali něco dělat za sebe, za naše děti a budoucí generace, nebo jinak tato planeta bude brzo naplněna zombie, která budou řízena vůlí těch, kteří do nich implantovali mikročip.

A teď si, prosím, přečtěte tuto studii až do konce a udělejte si názor. Volba je na vás. Přesto však doufám, že se pozvednete, protože věci, o nichž budeme hovořit, se dějí TADY A TEĎ! Můžete se také podívat na obsah této studie prostřednictvím odkazů a webových stránek týkajících se tématu, o němž zde hovoříme (viz odkazy v kapitole 10).

Back To Top